antradienis, gegužės 26 d.
Lietuva
Seimas padidino išmokas vaikams
Seimas, 111 parlamentarų balsavus už, 3 – prieš ir 6 susilaikius, priimtais Išmokų vaikams įstatymo pakeitimais (projektas Nr. XIIIP-4022(3) padidino išmokas vaikams.
Pasaulio lietuviai
Baltarusijos lietuvių vaikams surengta Kalėdinė vakaronė
Metams bėgant į pabaigą ir artėjant Kalėdoms, Lietuvos ambasada Minske mažuosius lietuvaičius pakvietė į šventinę Kalėdinę vakaronę su Kalėdų seneliu ir daugybe įvairiausių siurprizų.
Lietuva
D.Filmanavičiūtė apie patyčias: vaikai neišsiugdys naujų bendravimo įgūdžių, kol to nepadarys suaugusieji
Dainininkė ir reklamos specialistė Dovilė Filmanavičiūtė-Miss Sheep atkreipia dėmesį, kad psichologinio smurto požymių šiandien pastebi tiek viešose vietose, tiek socialiniuose tinkluose. „Šiais laikais, kai psichologinis smurtas taip lengvai persikelia į virtualią erdvę, turėtų būti natūralu, kad ta pati virtuali erdvė turėtų ir priešnuodį tokiam psichologinę žalą sukeliančiam nuodų srautui“, – sako D. Filmanavičiūtė.
Aktualijos
4 metukų mergaitė paryčiais rasta viena klajojanti gatvėmis, stumianti vežimėlį, pilną žaislų
Mergytę pastebėjo taksi vairuotojas, teigęs, kad mergytė pasakė jam, kad veža žaislus į savo senelių namus Rochforde, Esekse.
Aktualijos
Policija prašo pagalbos ieškant dingusio dvylikamečio Jamie O’Sullivan
Policija paviešino naują dingusio dvylikos metų amžiaus Jamie O’Sullivan nuotrauką.
Lietuva
Socialinių reikalų ir darbo komitetas – už griežtesnę skolų išieškojimo tvarką alimentų nemokantiems tėvams
Lapkričio 27 d. posėdyje Socialinių reikalų ir darbo komitetas, vykdydamas parlamentinę kontrolę, domėjosi vaikų išlaikymo išmokų administravimo situacija ir konstatavo, kad siekiant mažinti valstybės ir Sodros biudžeto patiriamas išlaidas bei motyvuoti skolininkus grąžinti susidariusias skolas, reikia griežtinti skolų išieškojimo tvarką vaikų išlaikymo lėšų (alimentų) nemokantiems tėvams.
Aktualijos
„Teisioji“ krikščionė mama įkalinta už „sadistinį“ smurtą prieš savo devynis vaikus
Teismo žiniomis vaikai už „nuodėmes“ gaudavo žiaurias ir keistas bausmes, dažnai už paprastus dalykus, pavyzdžiui, kažko išpylimą ant grindų. Mama, kuri už jų „nuodėmes” nuolat smurtavo prieš devynis vaikus, buvo nuteista laisvės atėmimo bausme.
Pramogos
S. ir A. Maslobojevai: buvome praradę viltį susilaukti antrojo vaiko
Spalio 3-ioji pasaulio kikbokso čempiono Sergejus Maslobojevo ir jo žmonos Airinės šeimoje nuo šiol – ypatinga diena. Būtent tądien penkiametį Ramirą auginanti pora susilaukė antrojo sūnaus, kurį pavadino saulės šviesą simbolizuojančiu Raono vardu. Nors iš pirmo žvilgsnio tai – tiesiog džiugus įvykis, 32-ejų sportininkui ir ketveriais metais jaunesnės jo žmonos gyvenime jis simbolizuoja įveiktą labai sunkų etapą.
Pramogos
Vyrą anapilin išlydėjusi Antonovienė – apie paskutinį jųdviejų pokalbį ir tikrąją lieknėjimo priežastį: tai supratau jau prieš trejus metus
Praėjusio ketvirtadienio rytą mirus Vidui Antonovui, našle likusi Rima Antonovienė neslepia, jog tikrąjį gedulą išgyveno kiek anksčiau ir papasakojo apie paskutinį pokalbį su vyru bei tai, kas iki šiol buvo nutylima.
Lietuva
Norintiems grįžti į Lietuvą: viskas, ką reikia žinoti apie vaiko perkėlimą į mokyklą Lietuvoje
Vaikas, grįžęs iš užsienio, į klases yra integruojamas pagal amžių ir mokosi kartu su savo bendraamžiais. Jei reikia, jam teikiama pagalba: parengiamas integracinis planas, sudaromas individualus ugdymo planas, skiriamos papildomos konsultacijos ar pamokos. Tokių vaikų ugdymui finansuoti skiriama papildomų lėšų.
Gyvenimas
Tokio vaikų elgesio ignoruoti negalima: ženklai, išduodantys tai, apie ką jie bijo kalbėti
Nors šeimą norėtųsi įsivaizduoti kaip aplinką, kurioje vaikas jaučiasi saugus ir mylimas, deja, tokį vaizdą sutinkame ne visur. Skaičiuojama, jog net 1 iš 5 vaikų nukenčia nuo seksualinės prievartos, o nemaža nukentėjusių dalis tėra kūdikiai ir ikimokyklinio amžiaus vaikai. To, kas vyksta už tokių šeimų durų, matyti negalime, tačiau specialistai nurodo, koks vaiko elgesys išduoda namuose patiriamas kančias.
Aktualijos
Globalios švietimo savaitės tema – klimato kaita
Lapkričio 18–24 d. visoje Europoje rengiama 21-oji kasmetinė Globalaus švietimo savaitė. Tai informacinė socialinė kampanija, kviečianti mokyklų bendruomenes atkreipti dėmesį į šių dienų aktualijas: skurdo, nelygybės, vartojimo mažinimą, klimato kaitos sustabdymą.
Pasaulis
Vaikų darželyje – šiurpus išpuolis: įsiveržęs užpuolikas aplaistė vaikus pavojingomis medžiagomis
Kinijos pietinėje Junano provincijoje 51 vaikas ir trys suaugusieji buvo sužeisti per išpuolį vaikų darželyje, antradienį pranešė vietos policija.
Pasaulis
Kraupiai išžudytos trys motinos su vaikais: kas jie?
Mormonų bendruomenei nusikaltimai, susiję su narkotikų karteliais, nėra naujiena, CNN sakė vienos iš aukų, žuvusių per išpuolį šiaurinėje Meksikos dalyje, giminaitė.
Lietuva
Seimas pagerbs Pasaulinės Kinijos Respublikos vaikų piešinių parodos nugalėtojus iš Lietuvos
Lapkričio 7 d., ketvirtadienį, 13 val. Seimo lankytojų centre Taipėjaus misija Latvijos Respublikoje, bendradarbiaudama su Lietuvos parlamentu, pagerbs Pasaulinės Kinijos Respublikos (Taivano) vaikų piešinių parodos nugalėtojus iš Lietuvos.
Pasaulis
Amerikiečiai įsivaikintus du lietuvius su sunkia liga rado per „Google“: sekėme Dievo mokymu
„Nereikia būti ypatinga šeima, kad įsivaikintum vaiką su Dauno sindromu, vaikas su Dauno sindromu pats padaro šeimą ypatingą“, – sako penkis vaikus auginantys Jena ir Tobenas iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Jie savo namų duris atvėrė ir į šeimą priėmė du vaikus iš Lietuvos, turinčius Dauno sindromą.
Temos
Sunki vaikystė: kai genialumas tampa našta
Išskirtinius protinius gebėjimus dažnai vertiname kaip dovaną. Bet Maggie Fergusson aiškinasi, kodėl tiek daug protingų vaikų yra visiški nepritapėliai.
Pasaulis
Dvylikametis apipiltas nagų lako valikliu ir padegtas: mama įspėja tėvus dėl naujo „ugnies iššūkio”
Dvylikamečio berniuko mama įspėja tėvus: socialiniuose tinkluose vėl plinta naujas siaubą keliantis „iššūkis”, viliojantis paauglius. Šįkart tai - „ugnies iššūkis”, trumpai tariant, vaikai skatinami pasidegti. Šios mamos sūnų nagų lako valikliu apipylė ir padegė draugas.
Gyvenimas
Mama pasidalino genialiu būdu gauti valandėlę atokvėpio nuo vaikų keliamo erzelio
Nieko nėra brangesnio, už tą gėrio, grožio ir meilės įsikūnijimą, kuris yra jūsų vaikas. Tačiau kiekvienam tėvui kartais reikia bent penkiolikos minučių tylos ir ramybės - atgauti kvapą, nesirūpinant, kad mažyliai tuo metu užsigaus, kreidelėmis perdažys šunį ar užsiims kita sunkiai sutvarkoma kūrybine veikla.
Anglijoje
Peterborough gyvenanti lietuvių šeima prašo pagalbos - dukrytė serga vėžiu ir kovoja su hemangioma
Lietuvių šeima, įsikūrusi Peterborough mieste, dalinasi jautria žinute ir prašo lietuvių bendruomenės pagalbos.
ŽYMA
VAIKAI