penktadienis, vasario 26 d.
Sveikata
Ką reiškia nuolatinis miego ir saldumynų norėjimas
Atšalus orui, o dienoms einant vis trumpyn, dažną iš mūsų pradeda kamuoti prasta nuotaika. Apie priežastis, kodėl keičiantis metų laikams gali pasireikšti vadinamasis sezoninis afektinis sutrikimas, ir apie priemones, padedančias jį įveikti, savo straipsnyje britų dienraštyje „The Guardian“ rašo mokslo ir sveikatos temų apžvalgininkas, Kembridžo universiteto neuropsichiatrijos tyrimų centro tyrėjas Davidas Coxas.
Sveikata
Kiek galima ištverti be miego
Tikriausiai daugumai yra tekę bent kartą gyvenime nesudėti bluosto vieną naktį. Kitą dieną tikriausiai kritote į lovą tarsi medžio lapas. Tačiau sakoma, kad žmogus nemiegojęs gali išbūti ne vieną parą.
Pramogos
„Tesco” dėl mirties pavojaus pašalino kūdikiams skirtą produktą
„Tesco” iš parduotuvių lentynų pašalino kūdikiams skirtą produktą, kuris pasak Amerikos sveikatos ir maisto tarnybos (angl. Food and Drug Administration, FDA) naujagimiams sukelia pavojų uždusti.
Pramogos
Mūsų vidinis žadintuvas
Kodėl kai kurie žmonės iš ryto nubunda patys, o kitiems išsiropšti iš lovos nepadeda net žadintuvas?
Sveikata
Kaip pagerinti miego kokybę?
Ne paslaptis, jog geras miegas yra labai svarbus ne tik sveikatai, bet ir grožiui išsaugoti. Prasta miego kokybė gali sumažinti darbingumą, paveikti nuotaiką ar net prišaukti ligas.
Sveikata
Vėlai miegoti einantiems vaikams – rimtos ligos
Vaikams naudinga anksti eiti miegoti, Ir kuo anksčiau, tuo geriau. Tokia išvada padaryta atlikus Niujorke milžinišką tyrimą, kuriame dalyvavo daugiau nei 15 500 tėvų.
Aktualijos
Lenkija – D.Trumpui malonioji kelionės į Europą dalis
Donaldas Trumpas Lenkijoje pradėjo antrąjį savo vizitą Europoje.
Aktualijos
Slovėnijos prezidentas: Saugumo situacija Europoje itin pasikeitė
Lietuvoje viešintis Slovėnijos prezidentas stebisi, kad Vilnius taip stipriai nerimauja dėl Rusijos grėsmės, tačiau teigė suprantantis Baltijos šalių susirūpinimą saugumu.
Sveikata
Daugėja atskirai miegančių porų: priežastys ir pasekmės
Maždaug viena iš keturių porų miega atskiruose miegamuosiuose ar lovose, tai rodo 2015 m. atliktas Nacionalinio miego fondo tyrimas. 2013 metais Toronto Ryerson universiteto tyrimas šį skaičių padidino iki 30–40 proc. Kodėl šis skaičius vis didėja ir kas naudingiausia sveikatai?
Sveikata
Norite paspartinti mokslus – nusnūskite
Jeigu pradėjote mokytis ko nors naujo, pavyzdžiui, užsienio kalbos, geriausias būdas įsiminti informaciją yra ją kartoti, kartoti, kartoti.
Pramogos
Vyrai ir moterys regi skirtingus sapnus
Britai mokslininkai sykį apklausė apie 100 000 abiejų lyčių žmonių bandydami išsiaiškinti, ką šie dažniausiai sapnuoja. Ir buvo labai nustebinti.
Sveikata
Pati geriausia miego pozicija
Seniai aišku, kad sveikas miegas labai svarbus mūsų fizinei ir psichinei sveikatai. Tik dar ne visi žino, kad svarbu ne tik miego trukmė, bet ir poza, kurioje jūs užmiegate ir ilsitės. Nustebsite, bet įprotis miegoti ant kairiojo šono gali išgelbėti jūsų gyvybę. Taigi, išsiaiškinkime kodėl.
Gyvenimas
Mokslinis faktas: vyrai turi miegoti nuogi
Kaip atskleidžia tai vienoje, tai kitoje šalyje atliekamos apklausos, tik labai nedidelis procentas vyrų miega nuogi. Ir labai gaila! Nes jūs ne tik geriau jaustumėtės, bet dar ir būtumėte sveikesni.
Gyvenimas
Kada eiti miegoti, kad ryte lengvai atsikelti?
Sunkus lipimas iš lovos rytais gali būti byloti ne tik apie fizinius sveikatos sutrikimus, bet ir netinkamai pasirinktą laiką. Tai aiškina lektorius, vedinis astrologas, chiromantas Egidijus Gubinas.
Sveikata
Privaloma ceremonija prieš miegą
Būtų sunku išvardyti visas moksliškai įrodytas sveikatinančias karšto dušo savybes: jis ir smegenis pažadina rytais, ir kūrybingumą skatina. Tačiau naujausi tyrimai rodo, kad tokia vandens procedūra prieš einant gulti dar ir leidžia greičiau užmigti. Kodėl?
Pramogos
Nepamirškite, D. Britanijoje įvedamas vasaros laikas
Žinia, kad žiema pagaliau baigėsi, o dienos oficialiai ilgėja – puiki. Didžiojoje Britanijoje įvedamamas vasaros laikas. Tiesa, miegaliai gali ir nuliūsti, nes praras vieną valandą brangaus poilsio.
Gyvenimas
Kodėl moterims reikia daugiau miego nei vyrams?
Mokslininkai išsiaiškino, kad moterims reikia maždaug 20 minučių ilgesnio miego nei vyrams. O taip yra dėl to, kad moterų smegenys dienos metu dirba sudėtingiau.
Sveikata
Gerai miegoti galima ir be vaistų
Ne visada blogai miegant reikia griebtis tablečių – 80 proc. žmonių padeda sutvarkytas gyvenimo režimas ar miego higienos reikalavimų laikymasis.
ŽYMA
VIZITAS