Aktualijos
Anglijoje
Gyvenimas
Lietuva
Pasaulio lietuviai
Pasaulis
Pramogos
Sveikata
Pokovidinis sindromas: kaip greičiau įveikti stiprų nuovargį ir atminties sutrikimus?
2022 10 18 12:10
Alfa.lt

Užsitęsęs nuovargis, suprastėjusi atmintis, miego sutrikimai ir nuotaikų svyravimai. Tai vieni dažniausių pokovidinio sindromo simptomų, dėl kurių koronavirusu persirgę žmonės ieško pagalbos vaistinėse, pasakoja „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė. Ji dalinasi patarimais, kokie vitaminai gali padėti palengvinti šiuos varginančius simptomus, bei pasakoja, kaip juos derinti tarpusavyje.

Itin gelbsti antioksidantai

Vaistininkė neslepia, kad stebuklingos tabletės, kuri padėtų pasveikti pernakt – nėra, bet ji tikina, jog antioksidantai išties gali būti naudingi, norint greičiau susigrąžinti gerą savijautą.

„Cinkas, selenas, vitaminas C ir kofermentas Q10 – šie ir kiti antioksidantai gali padėti greičiau susigrąžinti jėgas. Juos taip pat galima vartoti susirgus koronavirusu, kadangi antioksidantai kovoja su laisvaisiais radikalais ir apsaugo mūsų organizmą nuo alinančio streso. Tad jų poveikis dvigubas – susirgus šie vitaminai padeda sutrumpinti ligos trukmę, o pasveikus- palengvinti varginančius pokovidinio sindromo simptomus“, – sako M. Kazakevičienė.

Geriau suprantame vitamino D svarbą

Vaistininkė pastebi, kad žmonės jau yra gerai susipažinę su vitamino D svarba ir nauda organizmui. Ji sako, kad vitaminas D taip pat gelbsti nuo koronaviruso ligos pasekmių.

„Kai mūsų organizmui trūksta vitamino D, esame labiau pažeidžiami koronaviruso bei kitų virusinių ligų. Reguliarus vitamino D vartojimas gali ne tik padėti apsisaugoti nuo ligos. Jis veiksmingas ir pasigavus virusą – ligos metu kasdien geriamas vitaminas D gali palengvinti varginančius simptomus, o pasveikus padėti greičiau organizmui atsistatyti ir taip atsisveikinti su nuovargio trūkumu“, – pasakoja vaistininkė.

Pasirūpinkite nervų sistema ir kraujotaka

Magnis ir B grupės vitaminai – tikri nuovargio ir suprastėjusios atminties priešai, pasakoja vaistininkė. Todėl ji pataria jų nepamiršti ir persirgus virusine infekcija.

„Šie vitaminai stiprina ir stabilizuoja nervų sistemą. Jie tinka persirgus koronavirusu, kai mūsų organizmas yra nusilpęs. Magnis ir B grupės vitaminai ne tik sustiprins nervų sistemą, bet ir pagerins dėmesio koncentraciją, padės susigrąžinti prarastą energiją. Taip pat patariama šalia vartoti ginkmedžio ir ženšenio turinčius preparatus, kurie gerina galūnių ir smegenų kraujotaką, didina darbingumą, gerina atmintį ir padeda lengviau išlaikyti dėmesio koncentraciją“, – pasakoja M. Kazakevičienė.

„Kokteilis“ nuo pokovidinio sindromo

Antioksidantai, vitaminas D, magnis, B grupės vitaminai ir ginkmedis – visi šie vitaminai gali palengvinti pokovidinio sindromo simptomus, todėl vaistininkė pataria, kaip juos suderinti kasdieniam vartojimui.

„Ieškantiems paprasčiausio varianto gali pakakti vartoti tik multivitaminus, kadangi į jų sudėtį įeina tiek antioksidantai, tiek magnis ir B grupės vitaminai. O jei norite vitaminus gerti atskirai didesnėmis dozėmis, prieš tai visada patariama pirmiau pasitarti su vaistininku, kuris remdamasis jūsų sveikatos istorija parinks tinkamiausias vitaminų dozes“, – pataria M. Kazakevičienė.

Vaistininkė priduria, kad prieš renkantis vitaminus naudinga pasidaryti kraujo tyrimą. Jis padės nustatyti, kokių vitaminų organizme trūksta labiausiai, o kurių – kaip tik pakankamai. Taip pat ji perspėja, kad B grupės vitaminai yra dažniausia alergijas sukelianti vitaminų grupė, dėl to juos vartoti reikėtų saikingai.

Nespauskite savęs

Skundžiantis nuovargiu ir atminties sutrikimais, vaistininkė pataria neperspausti savęs su darbais ir planais. Anot jos, šiuo laikotarpiu svarbu visapusiškai pasirūpinti savimi.

„Stebėkite savo savijautą. Nepykite ant savęs, jeigu šiuo metu esate mažiau darbingi. Geriau pabandykite išlaikyti balansą tarp darbo ir poilsio, pasirūpinkite visaverte mityba ir neapleiskite judėjimo. Svarbu priimti faktą, kad jums yra pokovidinis sindromas ir nuraminti save, kad viskas bus gerai – jūsų organizmui tereikia laiko atsistatyti. Jeigu simptomai tęsiasi, būtina kreiptis į gydytoją“, – pataria farmacininkė.

Daugiau straipsnių rubrikoje
Sveikata
Pasitikrinkite, ar žinote, kaip teisingai vartoti vaistus: vaistininkė atskleidžia 7 dažniausias mūsų klaidas
5 būdai, kaip suvaldyti nerimą ir išvengti chaoso galvoje
Lėtinis uždegimas – kaip nedelsiant pastebėti simptomus ir kokių veiksmų imtis?
R. Šakalytė-Jakovleva ragina rūpintis emocine sveikata: buvo etapų, kai visai neturėjau jėgų ir energijos
Medikė paneigia apie gripą sklandančius mitus: kaip efektyviai apsisaugoti?
Apie pogimdyvinę depresiją vis dar kalbama per tyliai: gydytoja pasakoja, kaip atpažinti slegiančius simptomus
Ar dėl mažkraujystės visada kaltas tik geležies trūkumas?
Rudeninis liūdesys ar sezoninė depresija? Kaip atpažinti ir įveikti gyvenimą apsunkinančią būseną
Pasaulinė psichikos sveikatos diena: ekspertas pataria, kaip atpažinti sunkias emocijas ir padėti kolegoms?
Rudenį daugybę žmonių kamuoja akių išsausėjimas: medikė ir interjero dizainerė patarė, ką daryti
Gydytoja paneigė mitus: kada badavimas prieš kraujo tyrimus nėra būtinas?
Pasaulinė širdies diena: ką valgyti ir kaip kitaip prisidėti prie geresnės savijautos
Psichologė: smurtas artimoje aplinkoje yra didžiulė visuomenės sveikatos problema
Tris dienas siautės magnetinė audra: kaip apsaugoti širdį ir kraujagysles?
Negydoma aknė: priveda ne tik prie negrįžtamai pažeistos odos, bet ir prastos emocinės sveikatos
Gripo sezono pikas artėja: sergantis gali užkrėsti keturis ar net daugiau aplinkinių
Žinoma psichoterapeutė papasakojo, kaip valdyti paniką ekstremalių situacijų metu
Ar jūsų organizmas pasiruošęs rudeniui?
Gyvenimas po širdies smūgio: nepamirškite fizinės veiklos, palaikykite elektrolitų kiekį ir gerkite žuvų taukus
Šąlant orams daugėja virškinimo sutrikimų: kodėl taip atsitinka?