Kad ir ką esate girdėję apie mistiškąsias „kaladėles“, „skalbimo lentą“, „six packą“, netikėkite nė vienu žodžiu!
Ko gero, seksualiausias vyro atributas – pilvo presas – iš tiesų reikalauja daug darbo, atsidavimo ir ne vieno kibiro prakaito. Skirtingai nei pečių ar krūtinės, pilvo raumenis ir menkiausias riebaliukų sluoksnis paskandina pirmiausia. Tad net jei turite juos stiprius ir ištreniruotus, staipykitės prieš veidrodį tiek, kiek norite, – matysite juos kaip savo pakaušį. Nebent sudegintumėte visas juosmens srityje sukauptas atsargas iki paskutinio gramo.
Greičiausiai dėl to, kad pilvo presas – nelengvai pasiekiama svajonė, jį gaubia tiek legendų. Rekomenduojamos įvairiausios treniruočių programos, fizinių pratimų variacijos. O mes, naivuoliai, tikime – plėšomės, atsilenkimus darome... Ir nė nenutuokiame, kad reikia elgtis priešingai, ir jau po keturių savaičių, kol visi kiti dar plušės, mes jau galėsime demonstruoti savo „six packą“.
Pirmoji nesąmonė: kuo daugiau atsilenkimų, tuo geriau. Visiškai nesvarbu, kiek atsilenkimų padarote. Nes nėra jokios garantijos, jog nuo to jūsų pilvo raumenys nuspręs pasirodyti. Jūsų kūne turi likti 10 proc. riebalų arba mažiau, kad pamatytumėte rezultatą. Bet štai jei pakeisite „six packą“ savo šaldytuve šviežiomis daržovėmis (ypač lapinėmis), bus visai kas kita.
Antroji nesąmonė: presą reikia treniruoti kiekvieną mielą dieną. Nė velnio! Kasdienės pilvo treniruotės nesumažins riebalų, kuriuos nešiojatės. Viskas baigsis tuo, kad persitempsite ir būsite priversti kurį laiką išvis nesirodyti sporto salėje, o progresas dar labiau sulėtės.
Trečioji nesąmonė: pratimai tik apatiniams pilvo preso raumenims. Atleiskite už blogą žinią, bet kiekviena pilvo preso „kaladėlė“ yra vieno ir to paties didelio raumens, lotyniškai vadinamo rectus abdominis, dalis. Tad net jei jos atrodo skirtingai – vienos būna iškilesnės už kitas, – izoliuoti dalį jų individualioms treniruotėms neįmanoma. Tačiau įmanoma apatinius raumenukus priversti pasitempti skirtingais kėlimo pratimais – taip, kaip darote norėdami pabrėžti kitas raumenų grupes. Pavyzdžiui, iš kelių kilojimo būtent apatiniai pilvo preso raumenys gauna daugiausia naudos, nors tuo pat metu mankštinasi visas juosmuo.
Ketvirtoji nesąmonė: pilvo presui svarmenys nereikalingi. Kaip ir visiems raumenims, taip ir šiems, reikalingas stimulas augti. O jeigu preso raumenų apimtis nedidės, tai jų ir nesimatys.
Tokie pratimai, kaip pritūpimai su svarmenimis ar kojų kėlimas su pasipriešinimu, padeda išryškinti „six packą“ geriau nei tie nelemti atsilenkimai.
Penktoji nesąmonė: vienintelis būdas treniruoti presą – lenkiantis į priekį. Nustebsite, bet tarp geriausių pratimų preso raumenims nėra nė vieno net panašaus į atsilenkimus. Spaudimas virš galvos (overhead press), „mirties trauka“ (deadlift), pritūpimai ir prisitraukimai duoda presui daugiau naudos nei bet kokie pratimai, per kuriuos tenka lenkti nugarą (beje, rizikuojant rimtai susižeisti).
Tiesą sakant, intensyviai judėti išvis nebūtina. Galite daryti „lentos“ pratimus (plank ir side plank) reikalaujančius labai daug pastangų iš preso raumenų.
Šeštoji nesąmonė: išvarysi skysčius – pamatysi presą. Taip, dehidratacija laikinai sumažina svorį. Bet ji pirmiausia „nuleidžia“ vandenį iš griaučių raumenų, nes žmogaus organizme nuolat vyksta procesai, daug svarbesni už jūsų tobulą „six packą“, ir jiems reikalingas vanduo. Taigi varydami skysčius ir mažiau jų vartodami ne tik rizikuosite sveikata, bet ir darysite savo presui meškos paslaugą.
Gyvenimas